Haber

9. Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları Sona Erdi

Bu yıl 9.’su düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları ödül töreni ile sona erdi. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen ödül törenine Kemer Valisi Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kemer Bölge Temsilcisi Meclis Başkanı Mehmet Akbaba, Corendon katıldı. Havayolları Tahtalı. Run To Sky Yarışları Koordinatörü Polat Dede, sporcular ve davetliler katıldı.

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları’na 13 ülkeden yaklaşık 750 sporcu katıldı.

65 kilometrelik Berg Sky Race, 27 kilometrelik Run to Sky ve 12 kilometrelik KemerRun etaplarında sporcular dereceye girmek için ter döktü.

Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Letonya, İtalya, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’dan sporcular zorlu parkurlarda dereceye girmek için yarıştı.

12 kilometrelik Kemer parkurunda koşan sporcular, startın verildiği Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda yarışı tamamladı.

27 ve 65 kilometre uzunluğundaki parkurda sporcular, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşmak için mücadele etti.

Soğuk ve yağışlı havalarda zaman zaman zorluk yaşayan sporcular, Kemer’in doğal güzelliklerinde koştu.

Yarışlarda dereceye girenlere ödüllerini Kemer Valisi Çam, Belediye Başkanı Topaloğlu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baytekin verdi.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Çam, soğuk ve yağışlı hava koşullarında yarışı tamamlayan tüm sporcuları tebrik ettiğini söyledi.

Yarışlarda emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirten Çam, “Yarışların Kemer’e kattığı değer çok önemli. Bu tür kuruluşların sayısının artması gerekiyor. Bu konuda çalışmaya devam edeceğiz” dedi. söz konusu.

Başkan Topaloğlu ise yaptığı konuşmada, kuvvetli hava koşullarında yarışan ve parkurları kazasız tamamlayan tüm sporcuları tebrik ettiğini belirterek, Kemer’in ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğini belirtti.

Yarışların Koordinatörü Polat Dede de Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na ve belediye çalışanına desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

oguzeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu