Haber

Ali Babacan’ın Türklükle ilgili açıklamalarına Devlet Bahçeli’den sert tepki: Cenazemizi ayaklar altına almadan Türklüğü Anayasa’dan çıkarmayı nasıl başaracağız?

Geçtiğimiz günlerde partisinin genel merkezinde Temel Haklar Eylem Planı’nı açıklayan Babacan, Türklük önerisini tartışma yaratmıştı. Bahçeli, iddiaya ilişkin değerli açıklamalarda bulundu.

“LONDRA KONUTLARINDAN İLHAM ALINDI” BİLDİRİSİ

Bahçeli Ali Babacan’a, “İngiliz Muhalifler Cemiyeti’nin şu anki ayağına talip DEVA Partisi’nin başındaki kişi, Londra tefecilerinden ve New York bankacılarından esinlenerek anayasayı tartışmaya açma cüretinde bulundu. Anayasamızın 66. maddesini yeniden gözden geçirmek için DEVA Türklüğün cumhurbaşkanını ne rahatsız ediyor?

“VÜCUDUMUZU DOLANDIRMANIZ GEREKİYOR”

Bu pompa partisinin tanıtım başkanı ‘Türklükten mi çıkarıyorsunuz’ sorusuna doğru yanıt verdi. CHP’den de İYTİ Parti’den de ses çıkmadı. Bu cumhurbaşkanının Türklükten ne rahatsız oluyor? Cenazemiz ayaklar altına alınmadan Türklük Anayasa’dan nasıl çıkarılır? Zillet ittifakının her ortağı aynı fikirde mi?”

CHP’YE TÜRK BAYRAĞI YÜKLENDİ

Bahçeli de CHP’ye suçlandı. Bahçeli, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan bölücünün parti genel merkezinde Türk bayrağını çekmesi sadece skandal değil suçtur, cinayettir” dedi.

ALİ BABACAN NE DEDİ?

Babacan, anayasanın “Türk devletine vatandaşlık ile bağlı olan herkes Türk’tür” diyen 66. maddesine işaret etti. Güçlü bir vatandaşlık anlayışına ihtiyaç olduğunu savunan Babacan, “Anayasamızın 66. maddesini çağımızın gereği olarak kapsayıcı bir anlayışla ele almayı teklif ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu