Haber

Almanya ve ABD savunma bakanları Ukrayna’ya desteğini yineledi

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna’ya desteğin süreceğini açıkladı.

Pistorius bugün Federal Meclis’te yemin ettikten sonra ABD’li mevkidaşı Austin ile Savunma Bakanlığı’nda bir araya geldi.

Görüşme öncesi açıklamalarda bulunan Pistorius, geçmişte olduğu gibi bugün de ABD’nin Almanya’nın en değerli müttefiki olduğunu belirterek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başlattığı savaşın NATO’ya yetenekli ve sağlam bir ittifak olduğunu kanıtlama fırsatı verdiğini söyledi. hızlı eylem.

Bakan Pistorius, ortak değerler, strateji ve sorumluluğa dayalı bir temele sahip olduğu için NATO’ya şükranlarını ifade ederek, Almanya ve ABD’nin geçmişte ve bu dönemde omuz omuza hareket ettiğini belirtti.

Almanya’nın Ukrayna’ya obüs, Gepard tipi uçaksavar tankları ve Iris-T hava savunma sistemi verdiğine işaret eden Pistorius, Alman sistemlerinin Ukrayna’da kendini kanıtladığını kaydetti.

Boris Pistorius, “Gelecekte ortaklarımızla birlikte Ukrayna için özgürlük, toprak bütünlüğü ve egemenlik çabalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedim.

ABD Savunma Bakanı Austin de Pistorius’u yeni görevinden dolayı tebrik etti.

Austin, Avrupa’nın ve dünyanın güvenlik açısından çalkantılı bir dönemden geçtiğini belirterek, Almanya’nın ortak maliyetleri paylaşan ABD’nin en iyi müttefiklerinden biri olduğunu belirtti.

Lloyd Austin, Ukrayna’nın kendini savunmak için yaptıkları ve NATO’nun doğu kanadını güçlendirmeye verdiği destek için Alman hükümetine teşekkür etti.

ABD’nin yarın Almanya’daki Ramstein üssünde Ukrayna Temas Grubu Toplantısı kapsamında ortak ve müttefik ülkelerdeki mevkidaşlarıyla bir araya geleceğini belirten Austin, “Ukrayna’nın meşru müdafaasına desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. dedim.

Austin, bugün Pistorius ile yapacakları görüşmede, yarın görüşülecek konuların ön görüşmelerinin yanı sıra NATO ve ikili savunma iş birliğine yönelik değerli bahisleri değerlendireceklerini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu