Haber

Avrupa Kick Boks Şampiyonu Hasan Zilan, yeni şampiyonlar yetiştirmek için çalışıyor Açıklaması

Antalya’da düzenlenen WAKO Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Hasan Zilan, yeni şampiyonlar yetiştirmek için çalışıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden (DBB) yapılan açıklamaya nazaran, DBB bünyesinde antrenörlük yapan ulusal sportmen Hasan Zilan, 11-20 Kasım’da Antalya’da düzenlenen ve 39 ülkeden 976 atletin katıldığı şampiyonada, 54 kiloda büyük erkekler K1 Style branşında Avrupa şampiyonu oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zilan, babasının daha evvel ulusal ekip antrenörlüğü yaptığını, bu sayede kendisinin ve kardeşlerinin kick boks ile tanıştığını söyledi.

İnşaatta çalışan babasıyla iş dışında kalan vakitlerinde idman yaptığını ve babasının elde ettiği yararla kendilerini karşılaşmalara götürdüğünü anlatan Zilan, “Çok zor şartlar altında bu sporu yaptık. İnsan ne kadar çok zorluk görürse devam etmeli, azim göstermeli, pes etmemeli diye düşünüyorum. Çünkü hayatımızda aldığımız bütün zaferleri güzelleştiren şeyler zorluklardır.” tabirlerini kullandı.

Daha evvel de ulusal ve milletlerarası spor karşılaşmalarında dereceler elde ettiğini anımsatan Zilan, Antalya’daki karşılaşmada şampiyon olmanın sevincini yaşadığını vurgulayarak, “Sur sokaklarında, surların dibinde, parklarda çalışıyorduk. Antrenman yaparak buralara geldik. Pes etmedik. Ülkemi, şehrimi en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutluyum ve gururluyum. Hedefim milli sporcular yetiştirmek. Burada çocukları çalıştırıyorum. Yani kendim şampiyon olabilirim ama bence en büyük şampiyonluk şampiyonları yetiştirmektir. O yüzden elimden geldiğince onları çalıştırmaya gayret ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu