Yaşam

Bedelini Aştık, Kredi Taksitleri Kalbimize Dokundu: Almanya’da Range Rover Sadece Ucuz Değil!

Almanya’da kredi faizleri bizi lüks bir SUV fiyatından daha fazla götürdü. Gelin birlikte görelim.

Aracımız Range Rover Evoque! Mukayese.de Instagram hesabında paylaşılan araç 2019 model olup 57 bin kilometrede olup manuel şanzımana sahiptir.

Aracın Almanya’daki fiyatından önce Türkiye’deki satın alma koşullarından bahsedelim: Bu özelliklere en yakın aracın Türkiye’deki fiyatı 2 milyon 800 bin lira. Asgari ücretle 245 ay alabilme kısmı lüks segment olduğundan bahsetmiyoruz bile. Ancak kredi kısmına bakarsak.

Türkiye’de 2 milyon adedi aşan araçlar için yüzde 0 ödeme yapılıyor. Yani 2 milyonluk taşıt kredisini kullanmayın demek gibi. O zaman Almanya’daki kredi sizi fiyattan sonra düşünmeye sevk edecektir.

Bu aracın Almanya’daki fiyatı ise 27 bin 960 euro yani 806 bin TL. Kredisi de var, sormayın. Aylık 450 euro (asgari ücretin yaklaşık 1/3’ü) maliyeti var ve 6 yıl yani 72 ayda alınabiliyor. Elimizde var mı?

Bizde maksimum 400 bin TL kredi çekerseniz 36 ay vade var ve peşin öderseniz esasen 2 milyon 400 bin olan baz fiyatın ayda yaklaşık 2 katını ödemek zorunda kalıyorsunuz. Tabi tekrar söyleyelim: Araç aslında lüks segmentte.

Bu arada aracın Almanya’daki özelliklerine ilişkin soru işaretleri de var.

Manuel olması fiyatı düşürürken,

Hatta bu fiyat yüksek bulundu.

Ancak bizim durumumuzda yüksek dedikleri kredi faizi neredeyse aylıktı.

söylemiyoruz.

Yorumlarda söylüyorlar.

Aracın özelliklerini buradan izleyebilirsiniz.

beylikova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu