Haber

Beyaz Saray’dan Gazze açıklaması: Bu bir savaştır, masum siviller zarar görecek

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, İsrail’in Hamas’a yönelik saldırısı devam ederken Gazze’de daha fazla sivil kaybının beklenmesi gerektiği konusunda uyardı.

Kirby, Salı günü Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında bu gözlemini dile getirerek, İsrail’in Hamas mevzilerini sıkı bir şekilde hedef almasına rağmen kayıpların savaşın talihsiz bir gerçeği olduğunu söyledi. Gazze’deki Hamas yönetiminden yetkililer, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında 5 bin 87 Filistinlinin öldürüldüğünü söylüyor ancak bunların kaçının Hamas üyesi olduğu belli değil.

Kirby gazetecilere verdiği demeçte, “Bu bir savaş. Bu bir çatışma. Kanlı. Çirkin ve karmaşık olacak. Ve gelecekte masum siviller zarar görecek.” “Keşke sana farklı bir şey söyleyebilseydim. Keşke bu olmasaydı ama olacak.”

“Bu, durumu doğru yapmaz. Bu, onu göz ardı edilebilir kılmaz. Bu, konuyla ilgili endişelerimizi dile getirmeyeceğimiz ve İsraillilerin bunu en aza indirmek için ellerinden geleni yapmalarına yardımcı olmak için elimizden geleni yapmayacağımız anlamına gelmiyor.” “Fakat ne yazık ki çatışmanın doğası budur” diye ekledi.

haber-kure.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu