Haber

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Sivas’ta düzenlenen Badminton Türkiye Şampiyonası’nda büyük başarıya imza attı

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Sivas’ta düzenlenen Büyükler Badminton Türkiye Şampiyonası’na damga vurdu.

Sivas 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonda gerçekleştirilen organizasyonda, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları 3 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye üçüncülüğü elde ederken, Bursa Büyükşehir Belediyespor da takım olarak zirvede yer aldı. 42 ilden 520 sporcunun katıldığı şampiyonada, tek erkeklerde şampiyon olarak Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Emre Lale altın madalyanın sahibi oldu.

Tek bayanlarda Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Özge Bayrak Bağcı yeniden Türkiye şampiyonu olurken, çift erkeklerde Serhat Salim altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Serdar Koca çift erkeklerde Türkiye ikincisi olurken, Özge Bayrak Bağcı çift bayanlarda Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Sporcularıyla 5 madalya kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, böylece kulüp sıralamasında Türkiye şampiyonluk kupasının da sahibi oldu.

Alınan başarılı sonuçların ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün 3 sporcusu ve 1 teknik direktörü Milli Takım’a davet edildi. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Türkiye şampiyonu sporcuları Özge Bayrak Bağcı, Emre Lale ve Serhat Salim, 6-8 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Azerbaycan’da düzenlenecek Türkçe Konuşan Ülkeler Badminton Turnuvasına katılacak Milli Takım kadrosunda yer alacak. Organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Samet Koyun da Milli Takım Teknik Grubunda görev alacak. -BURSA

bakirkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu