Haber

Çin Başbakanı Li Qiang, G20 ülkelerine yönelik kapsayıcılığı ve işbirliğini vurguladı

Çin Başbakanı Li Qiang, G20 ülkelerini bölünme ve çatışma yerine kapsayıcılık ve işbirliğini benimseyerek ekonomik küreselleşmeyi sürdürmeye davet etti.

Li, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen 18. G20 Zirvesi’nin liderler oturumunda konuştu.

Li, konuşmasında, G20 üyelerinin grubun kuruluşunda birlik ve işbirliği hedefine bağlı kalması gerektiğini vurgulayarak, “G20’nin bölünme yerine birliğe, çatışma yerine iş birliğine, dışlama yerine kapsayıcılığa ihtiyacı var.” dedi. söz konusu.

Li, insanlığın ortak bir kaderi paylaştığını, hiçbir ülkenin ortak zorluklardan ve büyük krizlerden kurtulamayacağını belirterek, şunları ekledi: “G20 üyeleri, ekonomik küreselleşmeyi kararlılıkla ilerletmeli, sanayinin ve tedarik zincirlerinin işlevselliğini ve istikrarını birlikte korumalıdır.” ifadesini kullandı.

Küresel ekonomik toparlanmanın sağlanması için G20 ülkelerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine işaret eden Li, makroekonomik politikalarda koordinasyonu güçlendirerek büyümeye güven ve enerji sağlamanın öneminin altını çizdi.

Li, G20 ülkelerinin “dünyanın yeşil evini” korumak için birlikte çalışması ve düşük karbonlu yeşil kalkınmayı destekleyerek ve deniz ekolojisini koruyarak sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilmesinde ortak olmaları gerektiğini belirtti.

Başbakan Li, Yeni Delhi’deki zirveye katılmayan Devlet Başkanı Xi Jinping’in yerine ülkesini temsil ediyor.

Xi, sistematik olarak yapıldığı 2008 yılından bu yana G20 zirvelerine kişisel olarak katılmayan ilk Çin lideri oldu.

haberbandirma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu