Haber

Demir Yumruk Operasyonu: CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç’in Davası Ayrıldı

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, cepheden halka zarar verdiği iddia edilen şirketlere düzenlenen ‘Demir Yumruk’ operasyonu kapsamında haklarında dava açılan 46 sanığın yargılanmasına devam edildi. demir çelik branşındaki firmalar. ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istenen davanın sanıkları arasında yer alan Melih Meriç’in davası, 28’inci yeni yasamada CHP Gaziantep Milletvekili seçildiği gerekçesiyle ayrıldı. terim.

28 Haziran 2022’de demir çelik sektöründeki paravan şirketler aracılığıyla halka zarar verdiği iddia edilen şirketlere ‘Demir Yumruk’ operasyonu düzenlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında hata örgütünün kurucusu olduğu iddia edilen Hüseyin Eryılmaz ve o dönem CHP’li Melih Meriç’in de bulunduğu 46 sanık hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede ‘örgüt yöneticisi’ oldukları iddia edilen Hüseyin Eryılmaz ve Hulusi Belgü, Mustafa Kırsaç, Muzaffer İzgi ve Soner Eryılmaz 4 yıldan 8 yıla kadar ‘suç örgütü kurmak’la suçlanıyor. ‘, diğer sanıklar kabahatlerinden 10 yıldan 35 yıla kadar, ‘suç örgütü kapsamında kamu kurumlarına karşı dolandırıcılık’, ‘kamu kurumlarına karşı dolandırıcılık’, ‘örgüte üye olmak’ suçlarından 2’şer yıldan 35’e kadar yargılanıyor. suç örgütü’ ve ‘suç örgütüne yardım’. bir yıla kadar hapis istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın 10 Ocak’ta görülen duruşmasında tutuklu sanıklar Hüseyin Eryılmaz, Hulusi Belgü, Mustafa Kırsaç, Muzaffer İzgi, Soner Eryılmaz ile ‘örgüt lideri’ oldukları iddia edilen Ahmet Kurtuluş, İsmail Eryılmaz ve Yılmaz Altunbulak, serbest bırakıldı. BELGE SOL

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya bazı tutuklu sanıklar ve avukatları katıldı. Mahkeme başkanı, dava dosyasına gelen belgeleri okuduktan sonra sanıklara konuyla ilgili açıklama yapmak üzere bir konuşma yaptı. Sanıklar, malvarlıkları üzerindeki tedbirin ve yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Sorgusu tamamlanan sanıkların duruşmalardan çıkarılmasına, sanıkların banka hesaplarına, taşınmazlarına, hava ve kara araçlarına soruşturma aşamasında uygulanan tedbirin kaldırılmasına karar verildi. Bazı sanıkların yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebini dikkate almayan mahkeme heyeti, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istenen CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç’in evraklarını ayırdı. , yeni yasama döneminde milletvekili seçildiği gerekçesiyle.

haberkozlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu