Haber

DESTİCİ: BAŞKANIMIZ SEÇİMİ 51’E 53 ARASINDA BİR OYUYLA BİRİNCİ TURDA KAZANACAK

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhurbaşkanımız seçimi ilk turda 51’e karşı 53 oyla kazanacak” dedi.

Mustafa Destici bayram namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kıldı. Destici’ye Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcıları Osman Tüfekçi, Selim Şimşek, Recep Tufan ve İl Başkanı Dursun Çağlayan ile milletvekili adayları eşlik etti. Destici, kılınan namazın ardından cemaatle birlikte kutlama yaptı. Mustafa Destici, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak, “Cumhurbaşkanımız seçimi ilk turda 51’e karşı 53 oyla kazanacak” dedi.

“MUTLU MİLLETİMİZİN HER BİRİNİN DOĞUSUNDA RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDERİM”

Destici, “Öncelikle sizlerin, dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerimin ve aziz milletimizin her bir ferdinin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Ama ondan öncesini bilirsiniz. 6 şubat depreminde 11 il yerle bir oldu oralarda 50 binden fazla can kaybı oldu oralara tekrar Allah’tan rahmet diliyorum 100 binin üzerinde yaralımız oldu bir çoğu birden fazla taburcu oldu ama hala olanlar var Hastanelerde tedavi görenlere acil şifalar diliyorum.Devletimiz milletimizle birlikte tüm gücüyle deprem bölgesindeydi.Geldiğimiz noktada Elhamdülillah tek bir hastamız yok. Vatandaş açıkta kaldı.Yalvarırım biz burada güven içinde ve inançla namazımızı kıldık.Kutluyorsak bunu kahraman güvenlik güçlerimize borçluyuz.Öncelikle şehit olan tüm güvenlik güçlerimizin bayramını kutluyorum. sıfır noktalarında, sınırın sıfır noktalarında, en dik yerlerinde dahi, hudutların ötesinde dahi devletimizin varlığının korunması, ülkemizin bütünlüğü, amaçlarımızın güvenliği için görev icra etmektedirler. , kenarlıklar ve kenarlıklar. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

“GERÇEKTEN BÜYÜK GURUR”

Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisinde Karadeniz Gazını Devreye Alma Töreni ile ilgili de konuşan Destici, “Dün de her zamanki gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine oradaydık. Aslına bakarsanız büyük bir gurur tablosu. uzun yıllardır bu arayışı sürdürüyoruz, ancak başarılı bir sonuca ulaşamadık. sondaj gemilerimiz Fatih, Yavuz, Legal hem Karadeniz’de hem de Doğu Akdeniz’de bu gaz aramalarına, petrol aramalarına, hidrolik karbon sondajlarına başladı. Ege ve nihayet 2020 yılında Karadeniz’de Sakarya gaz sahasında ilk meyvesini bulduk ve orada Sayın Bakanımızın ve kurumlarımızın yetkililerine göre 4 bin metreden yani 4 metreden gazı çıkarmayı başardılar. 2,5 yıl gibi çok kısa bir sürede denizin bin metre altından geçirerek şebekeye bağladı. Personelinden mühendisine kadar herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“KENDİMİZ ÇALIŞACAĞIZ. KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ, KAZANACAĞIZ”

Destici, “Tabii ki bayram sabahı siyasete girip Sayın Kılıçdaroğlu’na bu kadar sert eleştirilerde bulunmak istemiyorum. Şaka olsun diye söylüyorum. Hani 300 milyarı bulduğunu söyledi. İngiltere’den bir ziyarette dolarlar, “Hangi kurallar çerçevesinde alınacak, yüzde kaç borçlanacak, karşılığında ne verilecek? Bunların hepsi muamma. Bir anekdot gibi. Anlatsalar da biz öğreniyoruz. Ama artık o bölümleri kapatmak zorundayız. Yani dışarıdan bu kadar yüksek faizlerle ya da Türkiye ile bir karar grubu. Bizi mahkûm edecek olan mali bağlar değildir. Kendimiz çalışacağız. Kendimiz üreteceğiz, kendimiz kazanacağız. Şimdi burada 300 milyar dolardan bahsediyor. Aslında bir dayanağı yok ama buradan çıkan gazın maliyeti 1 trilyon dolar. Kendi alanımızda kendi şirketlerimiz var, kendi gemilerimizle, kimseye minnet duymadan, kendi mühendislerimizle çıkarıp işleteceğiz.”

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ SEÇİMİ 51 VE 53’ÜN ORTASINDA BİR OYLA BİRİNCİ DERSTE KAZANACAKTIR”

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de konuşan Destici, “14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ülkemize, milletimize, tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 14 Mayıs’ta sandıklar önümüze çıkacak Cumhurbaşkanlığı tek sandıkta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı partilerimizin ortak adayıdır. Cumhurbaşkanımız seçimin bu ayağında birinci cinsten seçiliyor ve benim sahada gördüğümün de bu olduğuna inanıyorum.53’ün ortasında bir oyla.Tabi bir de seçimin ikinci ayağı var. milletvekilliği seçimleridir.Burada da ittifakımızdaki 4 parti ve Büyük Birlik Partimiz olmak üzere kendi logomuzla kendi adaylarımızla seçime giriyoruz.81 il,87 seçim Üçünde de birinci ilçede. İstanbul’daki üç seçim bölgesi ve ben o bölgeden adayım. Birinci bölge tüm Anadolu yakasını kapsamaktadır. Orada benimle birlikte 34 arkadaşım var. Toplam 35 milletvekili adayı var. İkinci bölgede ise genel başkan yardımcımız Ahmet Yeliz ilk sırada yer alıyor. ” söz konusu.

haber-karpuzlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu