Ekonomi

Enerjide acele kamulaştırma kararı alındı

Konuya ait Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna nazaran, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğüne ilişkin “154 kV Kemer- Finike Enerji İletim Hattı Yenileme Projesi ile 154 kV (Adıyaman Çimento TM-Atatürk HES TM) Brş.N.-Börkenek Çimento TM Enerji İletim Hattı ( Girdi- Çıktı) Projesi ” kapsamında çizginin güzergahına isabet eden taşınmazlar direk yerleri mülkiyet formunda, iletken salınım gabarisi ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle çabuk kamulaştırılacak.

TEİAŞ Genel Müdürlüğüne ilişkin “154kV Porsuk Trafo Merkezi Projesi ” alanına isabet eden taşınmazlar da TEİAŞ tarafından ivedi kamulaştırılacak.

Enerji nakil sınırı imal işi ihalesi

Öte yandan, Şanlıurfa Siverek Organize Sanayi Bölgesi alanının güç nakil çizgisi üretim işi ihaleye çıkarıldı.

Konuya ait ilan Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna nazaran, Şanlıurfa Siverek Organize Sanayi Bölgesi alanına ilişkin güç nakil sınırı imal işi, ünite fiyat temeli ve ünite fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı zarf teklif alma tarzıyla ihale edilecek.

Keşif bedeli 10 milyon 758 bin, süreksiz teminat bedeli ise 322 bin 740 lira olarak belirlenen ihale, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yeni hizmet binasında, 15 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu