Haber

“Evrenler Arası Macera” oyunu görme engelli çocuklar için revize edildi

Çocukların zorbalıkla başa çıkabilmesi hedefiyle geliştirilen “Evrenler Arası Macera” oyunu, görme engelli çocuklar için düzenlendi.

Save The Children (Çocukları Kurtarın Fonu) tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğrencilerinin iştirakiyle 7-11 yaş aralığındaki çocukların zorbalıkla başa çıkabilmeleri maksadıyla geliştirilen oyun, yeniden çocuk iştiraki ve liderliğinde okullardan ve sivil toplum kuruluşlarından gelen geri bildirim ve tekliflerin ışığında, Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğrenci ve öğretmenlerinin iştirakiyle görme engelli çocuklar için daha kapsayıcı hale getirildi.

Oyun geliştirme sürecinde projenin paydaş okulları Avcılar Leyla Bayram İlkokulu ve Hatay Antakya Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu öğretmenleri için çocuk muhafaza, uyuşmazlık tahlili ve akran arabuluculuğu eğitimleri düzenlenirken, çocuklarla da akrandan akrana ruhsal birinci yardımı yaygınlaştıran “Arkadaşımı Destekliyorum” programı çalışıldı.

Ayrıca, çocuklarla akran arabuluculuğu kümeleri kuruldu.

Geçen yıl “Felis Global-Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” ve “Kristal Elma – Oyun” kategorilerinden mükafatla dönen “Evrenler Arası Macera” oyununun yeni sürümünün 1000 kopyası çeşitli memleketler arası ve mahallî sivil toplum kuruluşları ile okullara dağıtılmaya başlandı.

Oyunun yeni sürüm dijital ve yazdır-oyna formatları ise gelecek haftalarda “www.evrenlerarasimacera.com/indirme” irtibatından indirilip oynanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu