Haber

Gazeteciler kentsel dönüşüm ve yerel seçimleri değerlendirdi

BURSA (İGFA) –Moderatörlüğünü Aylin Tekir’in yaptığı “Herkes Duysun” adlı gündem programında sarsıntı, kentsel dönüşüm, siyaset ve yerel seçimler masaya yatırıldı.

“45 KATLI BİNALARIN İNŞAATI DEVAM EDİYOR”

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş depreminin ardından belediyelerin kentsel dönüşüme olan ilgisinin arttığına değinen gazeteci yazar Mesut Demir, 30 büyükşehirde belediyelerin adeta birbiriyle kentsel dönüşüm yarışına girdiğine dikkat çekerek, “İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara, Konya, Bursa birbiriyle yarış halinde.Değerli olan doğrudur.Bu bir kentsel dönüşüm planlamasıdır. Kentsel dönüşüm adı altında halen 45 katlı binaların yapıldığını ve belediyelerin de onay verdiğini görüyoruz” dedi.

https://youtu.be/CwY6WWjNwy4

“Türkiye SEÇİM HEYECANINI KAYBEDİYOR”

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla siyasi partilerin son durumunu bu ortamda değerlendiren gazeteci yazar Mehmet Ali Ekmekçi, Türkiye’nin seçim heyecanını kaybettiğini iddia etti.

14 ve 28 Mayıs seçim süreçlerini hatırlatan Ekmekçi, “Bugüne baktığımızda seçim heyecanının kaybolduğunu göreceksiniz. Seçimin kaybedilmesinin ardından bireysel çıkışların beklenen bir konjonktür değişikliği olması adettendir. ve bunun devam etmemesi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun görünüşteki koltuk ısrarı ve başta partililer olmak üzere önceden değişiklik hareketi.İçinde kongre ile ilgili soru işaretleri olduğunu görüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu