Ekonomi

Gençler ‘Niyet’ ile iş buluyor

ADANA (İGFA) – İşaret dili, seramik, spor, müzik, okuryazarlık, çinicilik, el sanatları, örgü, dokuma, zımbacılık, büro yönetimi ve sekreterlik işleri, dünya mutfağı başta olmak üzere aşçılık, yabancı dil, muhasebe ve bilgisayar dallarında. Özellikle muhasebe ve finans branşlarında giderek yaygınlaşan NYET Akademi Karaisalı Şubesi’nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasetçiler, meclis üyeleri, muhtarlar, kadınlar ve Karaisliler katıldı. kadınların meslek edinmelerini ve ekonomik olarak güçlenmelerini sağlamak.

SEYHAN’DA BAŞLADIK, BÜYÜKŞEHİR’DE DEVAM EDİYORUZ

NİYET Lideri Zeydan Karalar, akademilerin değerine değinerek, “Kadınlarımız meslek öğrensin, üretsin, para kazansın, ailesine ve çocuklarına destek olsun istiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz NİYET Akademilerini büyütüyoruz. Karaisalı Şube’ye şimdiden yoğun bir talep var. 3 sınıf doldu, açılacak yeni sınıflar için çok sayıda başvuru var. Bu Seyhan Belediyesi’nde başlattığımız bir çalışmaydı. Orada kadınlara yönelik meslek kurslarımız vardı. Bunu Büyükşehir’de de sürdürüyoruz” dedi.

KEÇİ BOYNUZ fidanı ve halk kartları da dağıtıldı

NİYET Akademi Karasalı Şubesinin açılmasıyla birlikte bölgedeki üreticilere keçiboynuzu fidanı dağıtıldı. 750-800 dekara keçiboynuzu dikileceğini söyleyen Önder Zeydan Karalar, Karaisalı’da daha önce yüzbinlerce domates fidesi dağıtıldığını hatırlattı. Lider Zeydan Karalar, “Bu yıl 8 bin keçiboynuzu fidanı dağıtılıyor. Katma değeri yüksek değerli bir üründür. İlçelerimizde milyonlarca çilek ve lavanta fidanı dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. Sıradan bir belediyecilik anlayışımız yok. Rutin işlerimizin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışıyla da hareket ediyoruz. Karaisalı’da da halka açık kart dağıtıyoruz. Halk kart dağıtırken biz siyasi değil insanca hareket ediyoruz. Siyasi parti ayrımı yapmıyoruz” dedi.

NİYET Akademi’ye katılarak meslek sahibi olmak isteyen Karaylılar, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu