Haber

Hyundai Motor Company İkinci Çeyrekte Rekor Kırdı.

• Hyundai satışa sunduğu tanınmış modellerin de etkisiyle satışlarda yeni rekorlar kırdı.

• Kar marjını artıran Hyundai, ikinci çeyrekte yüzde 17,4’lük artış sağladı.

• Hyundai’nin işletme karı %42,2 artışla 4,24 trilyon KRW (3,3 milyar USD) rekor seviyeye ulaştı.

Otomotiv devi Hyundai, tüm piyasalardaki faiz oranlarındaki dalgalanmalara ve küresel enflasyona rağmen kârlılığını artırmayı başardı. Hyundai Motor Company, elektrikli araçları (EV), SUV ve lüks modelleri ile 2023 yılının ikinci çeyreğinde üstün bir performans sergiledi.

Hyundai’nin ikinci çeyrek geliri yıllık bazda %17,4 arttı. Faaliyet karı %42,2 artarak 4,24 trilyon KRW (3,3 milyar USD) rekor seviyeye ulaştı. Hyundai’nin dönem faaliyet kâr marjı yüzde 10’a ulaşarak 2013’ün ikinci çeyreğinden bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Net kârı da yüzde 8,5 artışla 3,35 trilyon KRW (2,6 milyar ABD doları) oldu.

Hyundai, satışların yanı sıra gelirlerde de yükselmeye devam etti. Bir önceki yıla göre yüzde 8,5 artışla dünya çapında 1.059.713 adet sattı. Kore dışındaki pazarlardaki satışlar %7,6 artışla 854.210 adede yükselirken, Kore’deki satışlar %12.7 artışla 205.503 adede yükseldi. Özellikle SUV ve Genesis modelleri ile grafiklerini yükselten Hyundai, bir önceki yıla göre yüzde 47 artışla yaklaşık 78 bin adet KONUT sattı.

Hyundai, sağlam karlılığın yanı sıra KONUT liderliğini garanti edecek.

Artan enflasyon ve hammadde maliyetleri ile faiz oranlarındaki dalgalanmalara rağmen Hyundai karlılığı sağlamak ve daha fazla SUV ve lüks modelle yıllık hedeflerine ulaşmak istiyor.

“Dünyada Yılın Otomobili – WCOTY” ödülüne layık görülen IONIQ 5 ve IONIQ 6’nın satışlarını artıran Hyundai, gözünü MESKEN segmentlerinde liderliğe dikti. Ayrıca yılın son çeyreğinde Türkiye’de de satışa sunulacak olan Hyundai Kona Elektrik de dahil olmak üzere daha fazla model lanse ederek konumunu güçlendirmeye devam edecek. Genesis GV60, GV70, G80 HOUSING ve GV70 RESIDENTIAL, markanın dünya çapındaki pazarlarda artan satış grafiğine de yardımcı olacak. Hyundai ayrıca kısa bir süre önce küresel MESKEN liderliğini daha da pekiştirmek için ilk yüksek performanslı MESKEN modeli IONIQ 5 N’yi tanıttı.

Önümüzdeki ay dünya prömiyeri yapılacak olan beşinci nesil SANTA FE, SUV satışlarına da doping etkisi yapacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu