Teknoloji

iOS veya Android? Instagram’ın 1 numaralı ismi Adam Mosseri hangisinin daha iyi olduğunu açıkladı

Hangi taşınabilir işletim sisteminin en iyi olduğu yıllardır tartışılıyor. Instagram yöneticisi Adam Mosseri, bu haftanın başlarında bahis konusuna değinerek akıllı telefonların başlangıcından bu yana süregelen tartışmayı yeniden alevlendirdi.

Mosseri, YouTuber Marques Brownlee’nin (MKBHD olarak da bilinir) bir sorusuna yanıt olarak, Konular’da şu gönderiyi paylaştı: ” Android artık iOS’tan daha iyiMosseri neden Android’in üstün olduğunu düşündüğünü açıklamadı ama ” şimdi daha iyi”, daha önce Apple’ın iOS’unu üstün gördüğünü belirtiyor.

Hem Android hem de iOS, sırasıyla 2007 ve 2008’de ilk iPhone ve Android telefonların piyasaya sürülmesinden bu yana muazzam bir başarı elde etti. Hangi işletim sistemi daha popüler sorusunun cevabı dünyanın neresinde olduğunuza bağlıdır.

Counterpoint Research’ün verilerine göre, Eylül 2022’de iPhone’lar Android’i geride bırakarak, artık daha fazla Amerikalı iOS çalıştıran iPhone’ları Google’ın Android’ine tercih ediyor. Google, Lenovo ve diğer markalar kalan yüzdeyi oluşturuyor.

Apple, dünya çapında tam olarak kaç iOS kullanıcısı olduğuna dair nihai sayıları yayınlamadı. Ancak 2023 Google I/O geliştirici konferansı sırasında, Android’in Yapı Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat3 milyar aktif Android cihaza sahip olduğunu duyurdu.

Statistica ise Apple, Android, Android dışında birden fazla telefon üreticisinin tercih ettiği taşınabilir işletim sistemidir. Temmuz 2023 itibari ile dünya çapındaki pazar payının %70,8’ine sahip iOS’tan çok daha büyük olduğunu varsayar . Apple’ın iOS’u %28,4 ile ikinci en yüksek pazar payına sahip. Bu iddialar, akıllı telefonların yanı sıra tabletler gibi taşınabilir işletim sistemlerini çalıştıran diğer cihazları içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu