Haber

İstanbul Karaköy ve Mercan Katlı Otoparkları Yenilenmiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tadilat için yıkılmasına karar verilen Beyoğlu ve Fatih’teki Karaköy ve Mercan çok katlı otoparkları uzun süredir yenilenmedi. Her gün yüzbinlerce kişinin gelip gittiği bölgede otopark sıkıntısı yaşanırken, bölge esnafı bir an önce yeni otoparkların yapılmasını istedi.

Mega kentte milyonlarca turistin ziyaret ettiği yerler arasında yer alan Beyoğlu ve Fatih’teki Karaköy katlı otoparkı ile Mercan katlı otoparkı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi tarafından uzun zaman önce yıkılmıştı. Drone ile alınan havadan görüntülerde, İBB yönetiminin otoparklarda herhangi bir çalışma yapmadığı, yıkılan alanlarda ise herhangi bir ilerleme kaydedilmediği görüldü. Otopark çevresindeki esnaflar İBB yönetiminin bir şey yapmadığını söylerken, günde binlerce aracın geçtiği bölgede önemli bir park sorunu yaşanıyor.

“Burada esnaf kalmadı, birçok esnaf iflas etti.

Karaköy’de esnaf Rıdvan Şener, “Burası Eylül’de boşaltıldı. 31.12.2022’de yıkım başladı. 3 ayda bitirdiler. Nisan’da bitti. Şu an bir hareketlilik yok. Buralara geldi. Bizim için sıkıntılı bir nokta.Otopark yok ve yürüyüş alanları çok dar.” dedi.

“4 yıl önce ‘her şey çok güzel olacak’ belediye başkanımız seçildiğinde burayı yıktı ve hiçbir işlem yapmadı”

Mahmutpaşa’da esnaf Bilal Kazan, “Park ve trafik sorunumuz var. Manzara nedeniyle turistler bu kaldırımı kullanmıyor. Burası 2 bin araçlık bir otopark. 4 yıl önce belediye başkanımız geldiğinde ‘ Her şey güzel olacak’ seçildi, burayı yıktı, sanırım yine temelini attılar, bizim dükkan görünmüyor, her türlü mağduruz, bu kötü bir görüntü, burası İstanbul’un ortası. Çalışıyormuş gibi yapmasın. Beyazıt’ın taşlarını değiştirdi. Muhtar gibi yerin taşları Çanakkale Köprüsü ile aynı zamanda biter. Bu taşlar aynı zamanda biter. işi yapın” dedi. .

“Burada esnaf olarak çok zor durumdayız”

Karaköy’de esnaf İbrahim Köse, “Otopark yıllardır duruyor. Galataport yüzünden yıkacağız dediler. Geldiler, geri çevirdiler, yıktılar. Geçen sene eylülde başladılar. altı otopark yıkılacak dediler otoparkın planı çiziliyor dediler yaklaşık 2 yıl sürer dediler biz burada esnaf olarak bekledik çok zor durumdayız aradan neredeyse bir yıl geçti .Bu haliyle duruyor.Hiçbir şekilde bir gelişme yok.Esnaftan bir açıklama yok.Otoparkın iptal edildiğini duyduk.Yakında yeşil alana başlayacağız.3 ay oldu” dedi. . – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu