Haber

Kaan Sekban ile Bahçeşehir Koleji Patronu Arasında ‘Asgari Ücretli Öğretmen’ Tartışması

Bahçeşehir Koleji’nde görev yapan öğretmenler, maaşlarının asgari ücret olarak ödendiğini belirterek tepki gösterdi. Komedyen Kaan Sekban, sosyal medya hesabından öğretmenlerin durumuna dikkat çekince Bahçeşehir Koleji’nin sahibi Enver Yücel nişan aldı. Taban fiyat tartışmasını yalanlayan Yücel, öğretmen maaşlarına ilişkin ekran görüntülerini paylaştıktan sonra geri adım attı.

Bahçeşehir Koleji’nde görev yapan öğretmenler yılın ilk maaş zammını aldı. 8 bin 500 TL olarak belirlenen asgari ücretin hesaplarına yattığını gören öğretmenler duruma tepki gösterdi.

Oyuncu Kaan Sekban, sosyal medya hesabından öğretmenlere destek verdi. Sekban, ‘Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri maaşlarının asgari ücrette olduğunu söyleyerek isyan ediyor. Dünyanın parasını anne babadan alan bir kurumun bunu öğretmenlere hediye olarak görmesi kabul edilemez.ifadeleri kullandı.

Bunun üzerine Bahçeşehir Kolejleri’nin sahibi Enver Yücel, Sekban’ın paylaşımına yanıt verdi. Yücel ‘Talk Show zeka gerektirir, yanlış beyanlar ve retoriklerle ödeme alamazsınız. Bu benim sana tavsiyem. Zekanızı geliştiren faaliyetlerde bulunmanızı tavsiye ederim’o yazdı.

Yücel’in serbest bırakılmasının ardından öğretmenler maaşlarına dair ekran görüntüleri paylaşmaya başladı.

Yücel, öğretmenlerin paylaşımının ardından, 22 bin çalışan öğretmenimiz var, devletin en az 3 katı.Öğretmenlere asgari ücret verildiğini kabul etti.

Bunun üzerine Kaan Sekban şunları yazdı:

‘Yani benim açıklamam yalan değildi asgari ücretle öğretmenler var böyle süslü bir eğitim kurumunda çalışan 1 öğretmenin bile asgari ücrete mahkum edilmesini bir skandal olarak görüyorum kusura bakmayın ama kaç öğretmen var. bu asgari ücrete tabi mi?’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu