Haber

Kayseri’de Polis Ekipleri Uyuşturucuyla Mücadele Broşürü Dağıttı

Kayseri’de polis ekipleri uyuşturucuyla mücadele kapsamında vatandaşlara broşür dağıttı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaleönü Caddesi’nde vatandaşlara broşür dağıtarak, narkotik suçlarla mücadelenin önemi hakkında bilgiler verdi.

Komiser Tugay Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in takviyeleriyle yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Bilgilendirme çalışmalarının vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını belirten Akbaş, “Geçen yıl 3 bin 900 civarında şüpheliyi işlemden geçirirken, bu yıl 2 bin 300 şüpheliyi işlemden geçirdik. Uyuşturucu madde kullanan sayısında azalma var. Aynı zamanda bu yıl da 2 bin 300 şüpheliyi işlemden geçirdik” dedi. Geçen yıla göre 2,5 kat daha fazla uyuşturucu ele geçirdik.” Uyuşturucu kullananların sayısı arttıkça uyuşturucu kullananların sayısı da azalıyor. İlimizde tüm okullar, mescitler, Kur’an kursları ve spor Okullarda eğitim faaliyetlerimiz var. Bu etkinliklerle annelerimizi, gençlerimizi ve öğretmenlerimizi bilgilendiriyoruz. “Bugün burada vatandaşlarımızı bilgilendiriyor ve broşür dağıtıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu