Haber

Keçiören Belediyesi Sıvı Sabun ve Genel Yüzey Temizleyici Atölyesi Açtı

Keçiören Belediyesi Sıvı Sabun ve Genel Yüzey Temizleyici atölyesi açtı

ANKARA – Keçiören Belediyesi Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde Sıvı Sabun ve Genel Yüzey Temizleyici atölyesi açıldı. Atölyede üretilen eserler vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Keçiören’in Karakaya Mahallesi’ndeki Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde Sıvı Sabun ve Genel Yüzey Temizleyici atölyesi kuruldu. Atölyede 11 çeşit kolonya ve 9 çeşit sabunun yanı sıra 17 çeşit dezenfektan üretilecek.

Sıvı Sabun ve Genel Yüzey Temizleyici atölyesinin açılışında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, pandemi döneminde maske ve dezenfektan ürettiklerini ve ücretsiz olarak vatandaşlara verdiklerini söyledi.

Keçiören Belediyesi’ne ait KEÇMEK’lerde (Keçiören Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları) günde 10 bin maske ürettiklerini kaydeden Altınok, “Pandemi ile birlikte ne gerekiyordu? Yüzde 80′ Alkoldür mikrop öldürür.Tabi o zamanlar maske satışı da yasaktı.Bir maske 6 liraya çıktı şimdi kutusu 12 liraya düştü.Maalesef böyle bir fırsatçılık var. KEÇMEK’lerimizde hemen maske üretimine başladık.Günde 10bin maske ürettik.Ayrıca sokaktaki vatandaşlarımıza da sattık.Ne dağa gittik ne bağa gittik ne de kendimizi izole ettik.Şimdi dedik ki Bir misyonumuz var. Belediyelerde ne oldu? En ucuza işçiyle çalışalım talimatı verildi. Şimdi fiilen çalışacağız dedik” dedi.

Çalıştayın açılışında, kura çekilerek iki bisiklet çekildi. Çekilişte bisikletleri olan iki çocuğun memnuniyeti yüzlerinden okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu