Haber

Kentsel Dönüşüm Projesinde Yedek Konut Teslimleri Başladı

Zeytinburnu Belediyesi’nin Kazlıçeşme Mahallesi’ndeki riskli yapılar için başlattığı kentsel dönüşüm projesinde, Zeytinburnu merkezde inşa edilen Reserve Residences’tan hak sahiplerine daireleri karşılığında sunulan dairelerin teslimleri başladı.

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçe genelinde 4 yıldır yürüttüğü kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi’nde 3339 ada 20 parselde yer alan ve yerinde dönüştürülemeyen riskli yapı stoğuna sahip binalar, ilçenin tam merkezinde yükselen Reserve Konutları’ndan hak sahiplerine takas yoluyla teslim ediliyor. yol.

Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’nde Millet Bahçesi’nin hemen yanında yer alan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yaptırılan Rezerv Konutları’nın bir bölümü, ilçedeki kentsel dönüşüm projeleri için takas edilmek üzere Zeytinburnu Belediyesi’ne tahsis edildi. Bu merkezde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilçe genelindeki projelerinden biri olan 340 daire kentsel dönüşüm projelerinde kullanılmak üzere Zeytinburnu Belediyesi’ne verildi.

144 DAİRE HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün geçen yıl Kazlıçeşme Mahallesi’nde hak sahipleri ile başlattığı müzakerelerde Rezerv Konutları takasa sunuldu. Bir yıl içinde mal sahipleri ile arsa bazında 2/3 oranında anlaşmaya varan Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, geçen ay süre sözleşmeleri yaptı.

Şimdi de konutların anahtar teslimi başladı. Şu ana kadar 144 daire hak sahiplerine teslim edilirken, bazı malikler de yeni dairelerine taşınmaya başladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kurtun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu