Haber

Kocaeli’de hissedilen sıcaklık 39 dereceye yükseldi

Kavurucu çöl sıcağında vatandaşlar gölgelik alanlara, çocuklar ise süs havuzuna koştu.

Kocaeli’de hissedilen sıcaklık 39 dereceye ulaştı

KOCAELİ – Türkiye’de kavurucu çöl sıcaklığı hüküm sürerken, Kocaeli’de hissedilen sıcaklık 39 dereceye kadar ölçüldü. Vatandaşlar gölgelik alanlara, çocuklar ise süs havuzlarına girerek serinlemeye çalışıyor.

Türkiye’de sıcak hava dalgasının etkisi son günlerde devam ediyor. Hafta sonunun gelmesiyle birlikte sıcaklıklar kavurucu çöl sıcaklığına ulaştı. Kocaeli’de sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik alanlara, çocuklar ise süs havuzlarına girerek serinlemeye çalışıyor. Kocaeli’de termometreler 36 dereceyi gösterirken hissedilen sıcaklık 39 derece oldu. Bazı vatandaşlar, yaklaşan sıcakta hayvanları da unutmadan kapları suyla doldurdu. Havaların çok sıcak olduğunu belirten Arda Şaşı, “Hava çok sıcak. Sıcaktan korunmak için dışarı çıkmamaya özen gösteriyorum, bol su içerim, denize veya havuza gidiyorum. Zamanımı bu şekilde geçirmeye çalışıyorum.”

“Duş almama rağmen sırılsıklam oldum”

Sıcaktan bunalan Ali Cengiz, “Hava çok sıcak evde bile duramıyoruz. Gölgelik yerler bulup oturmaya çalışıyoruz. Serin meşrubatlarla sıcağı bastırmaya çalışıyoruz. Asrın sıcağı diyorlar, daha da sıcaksa sıra bizde. Tatil planlarımız var, İzmit böyle olsa Antalya nasıl olur bilmiyorum.”

Mehmet isimli bir vatandaş, “Hava çok sıcak, inanılmaz. Az önce duş aldığım halde sırılsıklam oldum. Dinlenmek için gölgelik bir yere geldik ama olmuyor. 45 derece gibi hissediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu