Haber

Maduro’nun Kuran’ın yakılmasına tepkisi: Başka bir ülkede İncil’i yaksalar biz ne hissederiz?

Al Mayadeen’de yayınlandı ‘Maduro ve Daha Fazlasıyla’ konulu konuşan Venezuela lideri Nicolas Maduro şunları söyledi:Avrupa’da ‘kutsal yazıtların yakılmasına göz yumanların’ sessiz kalmaları nedeniyle dolaylı olarak müdahil olduklarını söyledi ve “Kur’an’ın yakıldığını gördüklerinde dünyanın dört bir yanındaki Müslüman halkların hoşnutsuzluğunu kalbimin derinliklerinde hissediyorum”sözlerini kullandı.

Medyayı bahse yer vermemekle eleştiren Maduro, Avrupa’da Müslümanlara yönelik nefret suçlarını ve Kuran’ın yakılmasını da eleştirdi. ‘Aşırı sağ ve ırkçı çevrelerin’ faaliyetlerini ‘şiddetle kınıyor’ekledi.

Maduro, “Bir Hristiyan olarak kendi kendime soruyorum, İncil başka bir ülkede yakılsaydı biz Hristiyanlar ne hissederdik? Bunu biri yapsaydı çok üzülürdük ve bu büyük bir hakaret olurdu.”söz konusu.

Son aylarda Danimarka ve İsveç’te birkaç Kuran yakma gösterisi düzenlendi. Çok sayıda Müslüman ülke gösterileri kınadı ve bazıları İsveç ve Danimarka büyükelçilerini protesto mektupları yayınlamaya çağırdı.

Bu haftanın başlarında, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billstrom şunları söyledi: Müslüman ülkelerle ilişkilere özel önem verilmesiSöz verdi ve Danimarka polisi, son Kuran yakma gösterilerinden sonra güvenlik nedeniyle Ülke, kesintili olarak ülke uçlarındaki kontrolleri sıkılaştırdı.

haber-camardi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu