Haber

MHP Milletvekili Adayı Hilenin Kitabını Yazdı!

MHP milletvekili adayı İsmail Gümüş’ün, 2015 yılında vefat eden yazar İsmail Gümüş’ün kitabını da kendi kitabı gibi yeniden yayımladığı ortaya çıktı. Gümüş, Bahçeli’ye hediye ettiği kendisine ait olmayan kitapla da imza günleri düzenledi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, MHP Adıyaman Milletvekili Adayı İsmail Gümüş’ün benzer isimle başkası tarafından yazılan kitabı yeniden basarak imza günleri düzenlediği öğrenildi.

Kırklareli asıllı yazar İsmail Gümüş’ün “Hançer” adlı romanı Profil Yayınları tarafından Nisan 2015’te satışa sunuldu. Muharrir Gümüş, kitabının piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra 5 Kasım 2015’te vefat etti.

Yazarın ölümünden 7 yıl sonra inanılmaz bir gelişme yaşandı. MHP’den milletvekili adayı olan İsmail Gümüş, 21 Nisan 2022’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tükenen Hançer adlı romanım ile ikinci romanım Alamut’un Hançeri’ni yeniden basılmak üzere gönderdik. Umarım en kısa zamanda yeniden tüm seçkin kitapçılarda yerini alır” o yazdı. Gümüş, kitabı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye takdim ederken çektiği fotoğrafı da ekledi.

Fotoğraftaki kitabın 2015 yılında vefat eden yazar İsmail Gümüş’ün Profil Yayıncılık tarafından yayınlanan kitabı olduğu görüldü.

Yayıncı: “İmza gününü yapan kişiyle alakamız yok”

Hançer’in yazar İsmail Gümüş’ü konu alan romanının ilk baskısını yapan yayınevi, kitabın sözleşmesinin 1 Mart 2015’te imzalandığını ve sözleşme süresinin 1 Mart 2020’de sona erdiğini duyurdu.

Kitaptan sadece bir adet baskı yapıldığını ve stokların tükendiğini belirten yayınevi, yaptığı açıklamada, ‘ Adıyaman’da bir kişinin bu kitapla imza günü olduğu bilgisi bize ulaştı. Kitapla veya imza gününü yapan kişiyle hiçbir ilgimiz yoktur.söylendi.

MHP’li Gümüş, diğerinin kitabını kendisininmiş gibi kullanmadığını belirtiyor. k, “Kitabın telif hakkı bana aittir” söz konusu. Yayıneviyle yazışmaları olduğunu ve kendisiyle hiçbir ilgilerinin bulunmadığını belirten Gümüş, şunları söyledi: Öyleyse neden böyle iftiralara maruz kalsın?”soruya cevap vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu