Haber

NBA’de Dinlenen Yıldız Oyunculara Kısıtlamalar Getirildi

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) 2023-24 sezonunda bir takım, aynı maçta yalnızca bir yıldız oyuncuyu dinlendirebilecek.

NBA takım başantrenörlerinin sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında yer alan yıldız oyuncuların dinlenmesine, normal sezondaki maç trafiğinin yoğun olması ve sıralamaların lig sonuna doğru belirlenmesi gibi nedenlerle kısıtlamalar getirildi.

NBA’den yapılan açıklamada, lig paydaşlarının katıldığı toplantıda alınan kararla, bu sezon bir takımın sakatlıklar hariç en fazla bir yıldız oyuncuyu bir maçta dinlendirebileceği belirtildi. Özellikle ABD kanallarında canlı yayınlanan maçlarda yıldız oyuncuların oynaması zorunlu olacak.

Yıldız oyuncu kriteri ise “önceki üç sezon içerisinde All-Star veya All-NBA takımına seçilmek” olarak belirlendi. Konuyla ilgili yorum yapan NBA Başkanı Adam Silver, “Bu ligin bir prensibi var. Sağlıklı bir oyuncuysanız oynamanız bekleniyor.” sözlerini kullandı.

Bu kurala uymayan personele ağır cezalar kesilecek. Buna göre gruplar ilk ihlal için 100 bin dolar, ikinci ihlal için ise 200 bin dolar ödemek zorunda kalacak. Sonraki her ihlal için bir milyon dolar ceza verilecek.

musabeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu