Haber

Putin: Barış görüşmelerinden çekilen biz değildik, diyaloğa dönmek için top Ukrayna’da

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinRusya-Afrika forumu için St. Petersburg’da Afrika devlet başkanları ile yaptığı görüşmede Ukrayna ile barış görüşmelerinden çekilenlerin kendilerinin olmadığını hatırlattı.

Putin, Rusya Barış anlaşmasının şartlarını tartışmaya hazır olmasına rağmenUkrayna hükümetinin Mart 2022’de görüşmelerden çekildiğini belirtti.

Rusya Devlet Lideri, “Nihai bir barış anlaşmasının koşullarını oluşturmak için birliklerimizin Kiev’den çekilmesinden sonra (geçen yıl Mart ayının sonunda), Ukrayna hükümeti daha önce varılan tüm anlaşmalardan çekildi. Yani artık top tamamen onların sahasında.”söz konusu.

“Barış süreci artık tamamen Ukrayna’ya bağlı”Ancak Putin, ülkesinin barış yollarını aramaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

bu arada putin tarafların üzerinde anlaşmaya yakın olduğu anlaşmanın şartları.Açıklama yapmayacağını söyledi, ancak Ukrayna devletinin tarafsız bir ülke olmasının Rusya için prensip değeri olduğunu belirtti.

Ayrıca Putin, Afrika ülkelerinin Ukrayna’daki çatışmayı sona erdirme önerilerini sundu. ‘çok ciddi ve dikkatli’ olarak değerlendirecektir. da kaydedildi. Rusya Devlet Lideri, “Biz müzakereleri hiçbir zaman reddetmedik, diyaloğun devam etmesi için her zaman hazır olduğumuzu söyledik”ekledi.

yalihuyukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu