Haber

Sivas Valisi Şimşek, karla mücadele ekiplerine tatlı ikramında bulunurken, doğaya mama bıraktı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, kentte kar çalışmalarına katılan ekipleri ziyaret ederek, doğaya vahşi hayvanlar için tatlı ikramında bulundu ve mama bıraktı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Şimşek, İl Özel İdaresi tarafından merkeze bağlanan Şahbey-Yassıcabel küme yolunda yürütülen çalışmaları inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algin’den bilgi alan Şimşek, sahada görev yapan çalışana işlerinde kolaylıklar dileyerek şeker ikram etti.

Şimşek yaptığı açıklamada, 92 araç ve 130 işçi ile kar küreme ve temizleme çalışmalarının yapıldığını, gün içerisinde kapalı olan 268 köy yolunun ulaşıma açılacağını belirterek, “Ekiplerimiz 24 saat tarlada çalışıyor ve Karla mücadelede görev alan personelimizi özverilerinden dolayı kutluyorum.” sözlerini kullandı.

Şimşek, vatandaşlardan asılsız ihbarlarda bulunarak işi aksatmamalarını da istedi.

Yaban hayatı için bırakılan yiyecek

Vali Yılmaz Şimşek daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü koordinasyonunda polis ve jandarma Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleriyle birlikte yaban hayvanları için yem arama etkinliğine katıldı.

Merakum Zirvesi’nde kışın yemek sıkıntısı çeken yaban hayvanları ve kuş türlerine mama bırakarak destek veren Şimşek, “Kış koşullarından olumsuz etkilenen yabani hayvanların beslenmesini desteklemek için il genelinde besleme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ilimizde ve doğada açlık tehlikesiyle karşı karşıya.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu