Haber

Termometreler 17 dereceye yükseldi, vatandaşlar deniz kenarında yürüyüş yaptı

Termometreler 17 dereceye yükseldi, vatandaşlar deniz kenarında yürüyüş yaptı

KASTAMONU – Kastamonu’nun Cide ilçesinde termometreler 17 dereceyi gösterince vatandaşlar plaja giderek vakit geçirdi. Deniz suyunun ısınmasıyla bazı vatandaşlar ayakkabılarını çıkarıp denizde yürüyüş yaptı.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde kış mevsimi olmasına rağmen termometreler 17 dereceyi gösteriyordu. Yaz havasının hakim olduğu Cide ilçesinde vatandaşlar sıcak havayı fırsat bilerek kıyıya akın etti. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar çocuklarını da alarak sahil boyunca yürüyüş yaptı. Hafta başından bu yana sıcaklığın arttığı Cide’de bugün sıcaklık 17 dereceye ulaştı. Güneşli havayı fırsat bilenler ise kıyı boyunca yürümeyi tercih etti. Kimileri fotoğraf çekerek, kimileri balık tutarak, kimileri ise yol kenarındaki banklarda ve çimlerde dinlenerek sıcak havanın tadını çıkardı. Kıyıda yürüyenlerin yanı sıra fotoğraf çekerek vakit geçirenler de vardı. Aileleriyle birlikte yürüyüşe çıkan vatandaşlar, çocuklarının parklarda oynamasına izin verdi. Ailece piknik yapmak isteyenler piknik alanlarına giderek mangal yaptı.

Gençler arkadaşlarıyla birlikte sahil şeridinde yürüyüş yaptı. Yürüyecek yerin neredeyse kalmadığı Cide’de hafta başından perşembe gününe kadar hava sıcaklıklarının 9 ila 11 dereceye kadar soğuması bekleniyor.

Ailesiyle birlikte Cide’de vakit geçiren Yalçın Acar, “Cennet ilçemiz Cide’nin sıcaklığı şu anda velinimetimiz. Sıcak havayı fırsat bilip dışarı çıktık. İstanbul’un aksine her yer kalabalık değil, her yer kalabalık.” Her yer doğal ve ormanlık.Hava sıcak olduğunda evlerimizden çıkıyoruz ve ailecek vakit geçiriyoruz.Şubat ayında hiç bu kadar sıcak bir havayla karşılaşmamıştım.Fırsat buldukça sık sık parka geliyoruz. okul ve iş. Hava güzel olunca bugün dışarı çıkıp parka geldik. Bir süredir hava soğuktu, eve kapalıydık. Dışarıda kalabalık yok. “Rahatlıkla dolaşabiliyoruz. Cidemiz şu anda çok güzel” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu