Ekonomi

TESK Başkanı Palandöken’den esnafa e-dönüşüm hatırlatması

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların e-dönüşüm uygulamalarını kullanma zorunluluğunun 1 Temmuz’da başlayacağını hatırlatarak, “Bugün imzalanan protokol kapsamında” dedi. e-dönüşüm çözümleri ile esnaf, esnaf ve sanatkarlarımız en uygun şartlarla ilgili uygulamalara geçiş yapabilecek ve kullanabilecektir.” ifadesini kullandı.

Palandöken, esnaf için zorunlu hale getirilen e-dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Esnaf ve sanatkarların 1 Temmuz’da e-Fatura ve e-Arşiv sistemine geçeceğini belirten Palandöken, “TESK ile KolaySoft Teknoloji AŞ arasında imzalanan protokol ile esnaf ve sanatkarlar e-Belge, e-Fatura, e-Fatura, -Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-SMM, e-MM, e-Defter vb. e-Dönüşüm başvuru süreçlerine ilişkin bilgiler Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilerek Esnaf Faturalama Web Portalı’nda saklanacaktır. değerlendirmesi.

Faturaların elektronik fatura yerine kağıt fatura olarak düzenlenmesi durumunda özel usulsüzlük cezası uygulanacağına dikkat çeken Palandöken, şunları kaydetti:

“Esnafın e-dönüşüm çözümlerine ilişkin imzalanan protokol kapsamında esnaf ve sanatkarlarımız en uygun şartlarla ilgili uygulamalara geçiş yapabilecek ve bunları kullanabilecek. Esnafımız fatura başvurusunu https:// adresinden yapabilecek. /basvuru.esnaffatura.com Uygulamaya bağlı olarak kendilerine gönderilen e-postadaki kullanıcı adı ve şifre ile https://portal.esnaffatura.com adresinden giriş yapıp gerekli aktivasyon işlemini gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu