Ekonomi

Yeni Başlangıç ​​Hisseleri, Tahminlerin Eksikliği Dördüncü Mali Çeyrek Sonuçlarını Gölgede Bırakırken %18 Düştü

Yeni Başlangıç ​​Holdingleri (NASDAQ: UPST ) dördüncü çeyrekte mali analistlerin tahminlerinin üzerinde gelir bildirdi. Ancak 2021’in ilk çeyreğine ilişkin tahminlerin analistlerin tahminlerinin önemli ölçüde altına düşmesi nedeniyle şirketin hisse senedi fiyatı Çarşamba günü piyasa açılmadan önce %18’den fazla düştü.

Dördüncü çeyrekte Upstart, analistlerin varsayımlarına uygun olarak hisse başına 0,11 dolar zarar bildirdi. Şirketin geliri, 134,83 ​​milyon dolarlık beklentileri aşarak 140,31 milyon dolar oldu.

Şirketin katkı marjı karı geçen yılın aynı dönemine göre %17 artarak 95,6 milyon dolara ulaşırken, bu rakam 94,1 milyon dolarlık beklentinin biraz üzerinde gerçekleşti.

0,62 milyon $’lık faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş kazanç (FAVÖK), önceki yılın 16,6 milyon $’lık kaybına kıyasla önemli bir iyileşme gösterdi ve öngörülen 0,73 milyon $’lık zararın üzerinde gerçekleşti.

Upstart İcra Konseyi Lideri Dave Girouard, “Zorlu kredi koşullarına rağmen yılı güçlü mali sonuçlarla tamamladık” dedi.

Upstart, 2024’ün önümüzdeki ilk çeyreği için gelirinin yaklaşık 125 milyon dolar olacağını ve katkı marjının yaklaşık %61 olacağını öngörüyor.

Çeyrek için beklenen net zarar ise 75 milyon dolar civarında.

Morgan Stanley analistleri, Upstart’ın ilk çeyrek varsayımının beklenenden önemli ölçüde düşük olduğunu ve bu durumun 2024’te kredi kullandırım hacimlerinin potansiyel toparlanmasına ilişkin endişeleri artırdığını söyledi.

Analistler bir raporda, “Daha yüksek sürdürülebilir gelir payı oranları şirketin gelirini destekleyebilirken, asıl odak noktamız kredi hacminin 2024’e kadar çeyrekten çeyreğe artması nedeniyle kredinin göreceli performansı üzerindedir.” dedi.

Ayrıca Morgan Stanley, kullandırılan kredilerin ve kâr taleplerinin ölçümüne ilişkin tahminlerini düşürdü. Ancak yüksek gelir payı oranları nedeniyle gelir beklentilerini her zaman yükseltti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu