Haber

Yerleşik yabancılar da sandık başına gitti

ANTALYA’da yerleşik yabancıların çoğunlukta olduğu Konyaaltı’nın Hurma Mahallesi’nde vatandaşlar sandık başına gitti. Oy verme işleminin başladığı saat 08.00’de oy kullanan seçmenler arasında yerleşik yabancılar da yer aldı.

Ukraynalılar, Ruslar, Polonyalılar ve Almanlar başta olmak üzere Antalya’da ikamet eden yabancılar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarıyla oy kullanmak için sandık başına geldi. İlhami Tankut Lisesi sandık görevlileri tarafından oy kullanmanın nasıl yapılacağı konusunda bilgi verilen ikamet eden yabancılar, oy kullanma kabinindeki sandıkları mühürledikten sonra oy kullanma işlemini tamamladı.

9 yıldır Türkiye’de yaşayan Ukrayna asıllı Katerina Bostan, ilk kez oy kullandığını söyledi. Bostan, “5,5 yıl İstanbul’da yaşadım. Şimdi Antalya’da yaşıyorum. Oy kullanacağım” dedi. Katerina Bostan’ın oğlu Daniel Bostan da oy kullanmaktan heyecan duyduğunu ifade etti. Türk vatandaşlarının yanı sıra yerleşik yabancılar da aynı okulda sandık başına gitti. Oy kullanmak için tekerlekli sandalyesini, bebek arabasını ya da çocuğunun elinden tutanlar da oldu. Okul girişinde oy kullanacakları sandıkların numaralarını arayan seçmenler zaman zaman sıkıntı yaşadı. Görevliler, yaşlı seçmenleri ve mani olan seçmenleri oy kullanmak için sandığa götürdü. Köpeğiyle oy kullanmaya gelen Ulus Çakır, “O da bizim ailemizden. Evde bırakamazdık, getirmek zorunda kaldık. Oyumuzu kullanıp oyumuzu kullanacağız” dedi. eve git ve sonucu bekle.”

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Sıla Sakin de memleketi Ankara’dan bu sabah oy kullanmak için adresinin bulunduğu Antalya’ya geldiğini belirterek, “19 yaşındayım, ilk kez oy kullanıyorum. bu yıl 2 saat sonra döneceğim. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu