Haber

Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, çok sayıda yönetici ve adayla birlikte istifa ettiklerini açıkladı

Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, il yönetimi, ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve yöneticilerinin de olduğu çok sayıda kişiye partiden istifa ettiklerini açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Bilal Katar, “Zafer Partisi adına yürüttüğümüz tüm çalışmalarda amacımız; gerçek Türk Milliyetçilerini aynı safta toplamak ve ülkenin içinde bulunduğu karanlığa ışık tutarak tüm vatandaşlarımızın bunu görmesini sağlamaktı. Geldiğimiz noktada dalga dalga büyüyen bir Ankara Teşkilatı oluşturduk. Ancak içinde bulunduğumuz Yerel Seçim sürecinde yaşananlar gösterdi ki; Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın tüm iyi niyetine rağmen, Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı arasında siyasete bakışımız dahil, birçok konuda oluşan görüş ayrılıklarımız, bizleri bu açıklamayı yapmaya zorladı” dedi.

“Kurumsal bir yapıya bürünmesini istediğimiz partimiz, bireysel hegemonyalara dönüşmüştür” diyen Katar, “Biz kitle partisi olarak Ankara’nın her bireyini ülkenin yönetiminde söz sahibi yapmaya çalışırken Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanlıklarını dahi pasifize ederek tüm otoriteyi kendi etrafında toplamak istemektedir. Bu bizim siyasi anlayışımıza ve yönetim tarzımıza aykırıdır. Tıpkı Milli Mücadelede olduğu gibi her hanenin bir kahramanı olsun diye çıktığımız bu yolda, birilerinin memuru olmayı reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bilal Katar; Zafer Partisi Ankara İl Yönetimi, Gençlik Kolları İl Yönetimi, Keçiören, Altındağ, Etimesgut, Yenimahalle, Beypazarı, Şereflikoçhisar belediye başkan adayları, Keçiören, Beypazarı, Altındağ ilçe başkanları ve ilçe yönetimler, 25 ilçe belediye meclis üyesi adayıyla birlikte Zafer Partisi’nden istifa kararı aldıklarını belirtti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu