Haber

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’dan suikast iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “kendisine suikast düzenlemek için eylem grubu kurulduğunu” iddia etti.

Özdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanlığı’ndan üst düzey bir bürokratın kendisiyle temasa geçtiğini söyledi. Bu kişinin “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ve Sedat Peker’e suikast düzenlemek için iki eylem grubu oluşturduğunu haber verdiğini” öne süren Özdağ, konuyu bir yazıyla MİT’e ilettiğini ve konuyu kapattıklarını savundu.

Özdağ, ilgili makamlara haber verdikleri için bugüne kadar durumu kamuoyuyla paylaşmadıklarını belirterek, “Bu mektup Hakan Fidan tarafından Süleyman Soylu’ya gönderilmiş. Bu devletin düşüşü. Devlette protokoller var, açıklayamazsınız. BT.” dedi.

Özdağ, “Ankara’da terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların önce kendisine suikast düzenlemek üzere görevlendirildiğini, ardından suikast girişiminden vazgeçildiği için bu şahıslara operasyon yapıldığını” da iddia etti.

Başörtüsü güvence altına alan anayasa değişikliği teklifi sorulduğunda Özdağ şu değerlendirmede bulundu:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a neden böyle bir geçiş izni verdiği benim için merak konusu. Cumhurbaşkanlığı adayı belirleyemeyen Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünü açması, AKP’nin muhalif karakteriyle çelişiyor. siyaset. Erdoğan kötü bir devlet adamı ama yeterli bir siyasetçi. Kemal Kılıçdaroğlu kendisine böyle bir pas atarsa, bunu değerlendirecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu