Teknoloji

Apple, AirPod kutularına ekran mı koyacak?

Apple’ın yeni bir patent başvurusu, yakında AirPods kulaklıklarında yapılacak bir değişimin ipuçlarını ortaya çıkardı.

Patent başvurusuna göre Apple popüler kablosuz kulaklığının kutusu üzerinde minik dokunmatik bir ekran yerleştirmek istiyor. Böylece kullanıcılar müzik dinlerken, telefon ekranını açmadan, kutunun üzerindeki ekrandaki tuşlardan sesi açıp kapatabilecek, yeni bir şarkıya geçebilecek, ileri geri sarabilecek… Kısacası AirPods kutularını müzik çalar kontrol cihazı olarak kullanabilecek.

Öte yandan bu ekran gerçekten kullanışlı olacak mı, henüz bu konu net değil. Zaten telefon ekranıyla yapılabilen bir işlem için insanlar ellerinde sürekli kulaklık kutusu taşımayı neden tercih etsinler sorusuna cevap bulmak kolay değil. Üstelik, Apple’ın kutu üzerine yerleştireceği küçücük bir ekran için kulaklık fiyatlarına 300-500 dolar zam yapması da kimseyi şaşırtmayacaktır.

Benzer bir ekranlı kutu, ünlü müzik donanımları üreticisi JBL’in kulaklılarında da kullanılıyor. Ancak Apple’ın patentinden, telefon üreticisinin planladığı ekranın çok daha işlevsel olacağı, ekran üzerinden belki Siri ile iletişim kurulabileceği anlaşılıyor.

Elimizdeki veriler henüz sadece patent başvurusundan elde edilmiş ipuçlarına dayansa da Apple’ın önümüzdeki günlerde düzenlenecek geliştiriciler konferansında bu ekranlı kutulardan bahsetmesi halinde daha kesin bilgilere ulaşabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu