Haber

BBP Genel Başkanı Destici Anıtkabir’i ziyaret etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla partisinin MKYK toplantısı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Destici ve partililer Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Destici’nin mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Destici, Anıtkabir Özel Defteri’nde şunları yazdı:

“Kurtuluş Savaşımız, büyük Türk milletinin tarihi yolculuğunun en değerli dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, Kurtuluş Savaşı ile birlikte var olmaya çalışıldığı Anadolu topraklarında varoluş mücadelesine, hürriyetine ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Sonra 100 yıl önce millet iradesinin dayandığı son bağımsız büyük Türk Milleti, Türkiye Devleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Bu büyük mücadelenin merkezinde zafere ulaşan yoksulluk ve fedakarlıklarla, hiç şüphesiz Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, her türlü tartışmanın ötesinde, Aziz Milletimizin gurur kaynağıdır. Olmaya da devam edecektir.

Cumhuriyetin yeni yüzyılına adım atıyoruz. Taşıdığımız emanetin, Cumhuriyetimizin değerinin ve onun uğruna feda edilenlerin bilinci ve sorumluluğu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hayatımıza yön verecektir. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda, bize vatan ve devlet veren şehitlerimizi ve gazilerimizi özlem, sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu