Ekonomi

Giresun Balıkçılık Merkezi Oldu

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, balıkçı barınağı ve su ürünleri projesinin tamamlanmasıyla Giresun’un Türkiye’nin değerli bir balıkçılık merkezi haline geleceğini söyledi.

Şenlikoğlu, Keşap ilçesi Uzuncakum mevkiindeki proje alanında incelemelerde bulunarak ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Şenlikoğlu, 2021 yılında üretimine başlanan projenin yüzde 43’ünün tamamlandığını ve 2025 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Barınma ve su ürünleri merkezinin 933 metre uzunluğunda mendirek ve 85 bin metrekare alana sahip olacağını belirten Şenlikoğlu, bölgeye soğuk hava deposu da inşa edileceğini söyledi.

Giresun’un iç bölgelere ulaşım bağlantı yolları sayesinde buradan Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerine balık ulaştırılacağını belirten Şenlikoğlu, şöyle konuştu:

“Giresun bir balıkçılık merkezi haline geliyor. Biz buna ‘Karadeniz’ diyoruz. ‘Karadeniz balığı’ diyoruz. Karadeniz’de yakalanıp Giresun’dan gönderilen balıklar ülkemizde ve diğer ülkelerde sofraları süsleyecek. Bu da Giresun’u daha da güzelleştirecek. Balığın merkezi. Zaten ülkemize getirilmiş durumda.” “Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun.”

haber-keciborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu