Ekonomi

Scotiabank, UiPath hisse senedi hedefini güçlü beklentilerle 30 dolara yükseltti

Perşembe günü Scotiabank, UiPath Inc. (NYSE:PATH) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini 29$’dan 30$’a yükseltirken hisse senedi için Sektör Performansı notunu korudu. Bu düzeltme, UiPath’in beklentileri aşan finansal kılavuzunu ve son kazanç performansını açıklamasını takiben yapıldı.

UiPath, Scotiabank tarafından öngörülen %20’ye kıyasla %27’ye ulaşan işletme marjlarıyla ilk kez GAAP kârlı çeyreğini bildirdi. Şirketin FY25 Yıllık Yinelenen Gelir (ARR) beklentisi, %17’lik konsensüsü aşarak %18’lik bir büyümeye işaret etti. Aynı dönem için faaliyet marjı beklentisi ise Scotiabank’ın %17’lik tahminini aşarak %19 olarak öngörüldü.

Analist, UiPath’in daha büyük, stratejik anlaşmalar yoluyla ivme kazandığını ve C-suite’in şirketin otomasyon platformu anlatısına giderek daha fazla yatırım yaptığını belirtti. İlk 100 anlaşmanın yaklaşık 65’i platformla ilgiliydi. Küresel Sistem Entegratörleri (GSI’ler) ve yazılım satıcıları, özellikle de SAP ile işbirliğine dayalı pazara açılma stratejilerinin başarılı olduğu kanıtlanıyor.

Yönetim, şu anda yaklaşık 1.000 müşterinin UiPath’in Generative AI SKU’sunun bir parçası olan Autopilot yeteneklerini test ettiğini belirtti. Analist, özellikle marjlarla ilgili olarak FY25 kılavuzunda yukarı yönlü potansiyel görüyor. Dikkatler şimdi UiPath’in 19 Mart’ta düzenleyeceği ve otomasyon ile Üretken Yapay Zeka’nın entegrasyonuna ilişkin daha fazla detayın paylaşılacağı Yapay Zeka Zirvesi’ne çevrilmiş durumda.

Yeni fiyat hedefi olan 30$, tahmini 36x İşletme Değeri ile CY25E Serbest Nakit Akışına dayanıyor. Olumlu görünüme ve revize edilen hedefe rağmen Scotiabank, UiPath hisseleri üzerindeki notunu değiştirmeden önce daha uygun bir giriş noktası bekliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu